Hp Notebook Laptop Tablet Telefon Teknik Servis

   

   

   

  Bilgisayar Servis hizmeti veren firmaların birçoğunu incelediğinizde;servis bünyesinde bulunması gereken donanımların eksik olduğunu görebilirsiniz.İşte TSE-HYB belgesi bu donanımların tamamlanması ve gerekli eğitimlerin alınmasında fayda sağlamaktadır.Günümüz müşterileri artık servislerin donanım,bilgi seviyelerini sormakta ve araştırmaktadır.

   

  *** Bilgisayarınızı servis teşkilatı tam olmayan,yedek parçasını bulundurmayan,yeterli bilgi ve mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişilere teslim etmeyiniz. ***

   


   

  §   Notebook Anakart Tamiratı

   

  Teknik servisimizde bulunan deneyimli teknisyenlerinin bilgi birikimlerini sahip olduğu 200 mhz osilaskopları, gelişmiş elektronik ölçü aletleri ve BGA Rework cihazı sayesinde ileri seviye ana kart tamirlerini gerçekleştirmekte ve güvenle tamirini gerçekleştirdiği cihazlara 3 Ay garanti verebilmektedir. Anakart üzerinde bulunan her tür SMD malzeme ve BGA chiplere müdahale edebilen firmamız geniş yedek parça stoğu sayesinde %90' lara varan tamir başarısı gösterebilmektedir.

   

   

  §  Notebook Menteşe ve Kasa Onarımı

   

   Günümüz Notebookları Ultrabooklar şeklinde ince olduklarından dolayı, kasa ve menteşe aksamları ince yapıda olmaktadır. Bunlar beraberinde kırılmalara sebep olmaktadır, Menteşe ve kasalarınızın onarımı tarafımızdan yapılarak 3 ay garanti verilmektedir.

   

   

   

  §  LCD Panel Değişimi

   

  Notebooklarda en sık görünen arızalardan biride LCD panellerin kırılması sonucu oluşan arızalardır. Bu arızaların giderilmesinde kullanmış olduğumuz yüksek kalite LCD paneller sayesinde laptoplarınız ilk günkü ekran kalitesinde olmasını sağlıyoruz. LCD panel değişimlerinde en önemli husus yerine kullanılacak LCD panelin kalitesidir. Düşük kalite paneller fiyat olarak avantajlı görünmekle beraber görüntü sorunlarını birlikte getirmektedir.

   

   

   

  §  Klavye Değişimi

   

   Genellikle sıvı teması kaynaklı klavye arızaları olmakla birlikte, çocukların klavye tuşlarını yerinden sökmelerinden dolayı arızalanmalarda sıkça gelmektedir. Eksik olan tuşlar tırnak yapısı uydukça ve bulunduğu sürece tarafımızdan tamamlanmaktadır. Arızalı ve değişmesi gereken klavyeler ise garantili bir şeklide ilk günkü gibi takılarak teslim edilmektedir.

   

   

  §  Cep Telefonu Ekran Değişimi

    

  Düşen, kırılan ve zarar gören cep telefonu ve tabletlerinizin ekranlarını A+ ve Orjinal kalitede ekranlarla değişimini yapıyoruz.Marka farketmeksizin tüm marka telefonların ekranlarını,bataryalarını ve diğer donanımlarının değişimini garantili bir şekilde yapıyoruz.

   

   

   

  §  Reballing Hizmetleri

   

  Reballing' in Türkçe karşılığı kısaca "bacak yapma" olarak kullanılabilir. Yeni teknoloji anakartlarda sıkça kullanılan BGA chiplerin bacakları küçük lehim topları şeklindedir. Bu işlemciler çoğu zaman arızalanmaz. Sadece aşırı ısınmadan dolayı zaman içinde anakartla temasları kesilebilir. Bu durumda aslında malzeme sağlamdır. Çoğu Notebook tamiri yaptığını iddia eden firma aslında ReBalling yapması gerekirken küçük ölçekli ısıtmalı havya istasyonlarıyla bu malzemeler ısıtır ve geçici süreliğine BGA chipin anakartı tekrar tutmasını sağlar. Fakat bu işlem sağlıklı değildir. Isınan malzeme bir süre sonra anakartı bırakır ve aynı arıza tekrar eder. Bu ısıtmaların adedinin fazla olması anakart üzerinde bulunan bakır yolların zarar görmesine sebebiyet verir ve ürün artık tamir edilemez duruma gelir. Doğru olan işlem BGA rework cihazıyla chipin sökülmesi, doğru stencile kullanarak yeniden bacak yapılması (Reballing) ve chipin fırınlandıktan sonra 24 saat nem kabinetinde bekletilerek tekrar yerine takılmasıdır. Aytech tüm bu ekipmanların yatırımını tamamlamış ve her tür chipe uluslararası standartlarda Reballing işlemi uygulayabilmektedir.

   

   

   

  §  Bios Yükleme ve Güncelleme

   

  Pek çoğumuzun duymadığı Bios, Basic Input/Ouput System kelimelerinin kısaltımış hali olarak isimlendirilmiştir. Anakartın üzerinde bulunan donanımların doğru çalışması için gerekli yazılım desteğini sunan Bios, kısaca notebookların çalışması için gereken temel işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Günümüzde notebook anakart üreticileri zaman içinde yeni Bios sürümleri piyasaya sürerek, ürettikleri notebookların bazı hatalarını ortadan kaldırmakta ve ürünlerinin daha performanslı ve kararlı çalışmalarını sağlamaktadırlar. Bios güncellemesi yapılarak çözülen sorunlara örnek olarak aşırı ısınma, pil şarj sorunları, soğutma problemleri vb. pek çok örnek verilebilir. Anakart üzerinde bulunan EEPROM türünde bir bellekte bulunan Bios'u güncellemek ciddi riskler içermektedir. Aytech olarak Bios yükleme ve güncelleme için gerekli tüm donanımlarımız sayesinde, güvenlikli olarak Bios yükleme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yüklenen veya güncellenen her bios sonrası özel testlerimizle, notebookların kararlılığını ve performansını izlemekteyiz.

   

   

   

  §  İşletim Sistemi Kurma

   

  Kullanılan işletim sistemleri belirli dönemlerde uzman kişilerce bakımının yapılması da son derece önemlidir. Virüs ve casus yazılımların taranması ve temizlenmesi, disk birleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, aygıt sürücülerinin güncellenmesi, önemli verilerin yedeklenmesi gibi işlemler bakım operasyonunu kapsamaktadır. Aytech olarak lisanslı olması kaydıyla işletim sistemlerinizi, ofis ve anti-virüs programları gibi yazılımlarınızın kurulumu, tüm güncel sürücülerin tanıtılması ve yukarıda bahsedilen bakım işlemlerini titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

   

   

   

  §  Temizlik ve Bakım İşlemi

   

  Notebookların periyodik olarak bakımlarının yapılması çok önemlidir. Zaman içinde toz vb. dış etkenler nedeniyle havalandırma kanalları ve cihazın soğutma işlemlerini gerçekleştiren fanlar tıkanır, termal macun ve padler işlevlerini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu bilgisayarın performansının  düşmesine, daha fazla pil harcamaya, anakart üzerindeki chiplerin yanmasından, bazı önemli parçaların arızalanmasına kadar pek çok sorun doğurabilir. Bu nedenle notebookların periyodik olarak temizliğinin yapılması, soğutucu sitemde bulunan termal macun ve padlerin değişmesi gerekmektedir.

  Çalışma Saatleri

  • Pazartesi  - Cuma  : 09.00- 18.00
  • Cumartesi                : 09.00- 16:00
  • Pazar  : Kapalı

   

  İletişim

  Yüksekalan Mah. Mevlana Caddesi No:25/E Muratpaşa - Antalya

  • E-posta      : info@ay-tech.com
  • Telefon       : 0242 313 0 314
  • WhatsApp : 0541 807 66 33
  Aytech Bilgisayar Servisi ANTALYA

  Arama